Arina z Českého lesa

Arina z Českého lesa
(naše Falbala)
*2.9.2000  +4.9.2014

Arinka pocházela z chovatelské stanice z Českého lesa pana Ing. Miloslava Holuba, který jako první v České republice odchoval štěňata bernského honiče.

otec: Herzbube v. Stüwwenkopp
(lovecky veden – BZH I. cena CACT)
matka: Ory z Českého lesa

Posuzována jako: „Elegantní středně silná fena plně v typu, s pěknou hlavou, nůžkovým chrupem, světlým okem. Výborné zaúhlení a mechanika pohybu. Ocenění výborná, CAC, CACIB, BOB.“

arina_bernsky_honic_postoj
Arina z Českého lesa 4 roky (2004)

A jaká byla? Samozřejmě temperamentní honič s vášní pro stopu, milující společnost psů. Ke všem členům rodiny byla nesmírně empatická a našemu malému synovi byla citlivým  a starostlivým ochráncem, ke kterému jen neochotně pouštěla cizí lidi. Ari byla uchovněna, ale štěňata se nám bohužel nepodařilo odchovat. Tenhle anděl celý svůj život chodil na volno. Bez obtíží se pohybovala i v rušném prostředí Prahy a v psí společnosti nikdy nevyvolala sebemenší konflikt. Pověstný byl její odpor k vodě, kdy důsledně obcházela i kaluže vody. Na druhou stranu její respekt před vodou se ukázal jako velká výhoda při rybářských výpravách, kterých se nadšeně účastnila a kde se chovala jako vychovaný a způsobný rybařský parťák. Po její výjímečné a klidné povaze se nám opravdu často stýská.