Chov a štěňata

Štěňata od Lazurové hory

štěňata od lazurové hory

Tato zkušenost nás teprve čeká. Přání odchovat vlastní štěňata bernského honiče a rozšířit tak naši smečku nás provází velmi dlouho. Už v roce 2003 jsme si zaregistrovali mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici od Lazurové hory. Naším cílem je být malou rodinnou  chovatelskou stanicí zakládající si na péči o pohodu a zdraví štěňat a naší fenky Ary. Ta  splnila všechny podmínky pro uchovnění a 16. června 2018 na Speciální výstavě Klubu chovatelů švýcarských honičů úspěšně prošla bonitací, byla tímto zařazena mezi chovné feny.    Ary je pes „bytový“, a tak budou odchována i naše štěňata, s láskou, celodenní péčí a důrazem na socializaci.

bernsky_honic_stene_puppy
Ary Ladies Briggar (3 měsíce)

 Ary Ladies Briggar má velmi zajímavý rodokmenem. Její otec byl importován z Francie se záměrem osvěžit plemennou základnu v českém chovu bernského honiče. A ani v matčině linii není příliš jedinců zařazeno mezi chovné. Věříme, že tato nepříbuznost s většinou krycích psů u nás, nám umožní najít toho správného „pana úžasného“. Máte-li zájem o štěňě bernského honiče z našeho odchovu, sledujte novinky na našich stránkách.

Chovatelský servis

Z naší strany můžete očekávat 100% chovatelský servis. Samozřejmostí je průkaz původu, kupní smlouva a balíček do začátku. Štěňata budou odčervená, očkovaná, čipovaná s vystaveným europasem. Můžete očekávat naši podporu u všech činností, které s chovem souvisí, od problematiky krmení po péči, výchovu, výstavy, uchovnění, typy o cvičácích a akcích vhodných pro bernské honiče a mnohé další.

bernský_honič_štěně_Ary
Ary Ladies Briggar – první den doma

Rádi předáme své zkušenosti a informace, které jsme léty získali. Zpětné vazby jsou pro nás důležité a rádi bychom zůstali v kontaktu s novými majiteli. Za zprávy z nových domovů budeme vděčni, přivítáme i návštěvy a účast na společných setkáních.