8. – 10. června Nitra Dog Expo 2019 a Komárom Hungary CACIB 2019

 

CACIB Ary Ladfies Briggar
Výstavní maraton červen 2019

V červnu 2019 jsme se vypravili na mezinárodní výstavy psů do Nitry a maďarského Komárna. Obě výstavy byly třídenní a následovaly hned po sobě. Využili  jsme toho a přihlásili Ary na tři výstavní dny (2x Nitra a 1x Komárno) do třídy otevřené.

V sobotu 8. června na Nitra Dog Expo Grand Prix Slovakia 2019 posuzoval švýcarský rozhodčí pan Laurent Pichard. Pan rozhodčí byl v posuzování velmi precizní, ale zároveň svou dobrou náladou a neustálým úsměvem dokázal v kruhu vytvořit přátelskou atmosféru. Bylo vidět, že se na „švýcary“ těšil a nešetřil chválou nad kvalitou našich psů. S krásným posudkem s důrazem na skvělý temperament Ary získala ocenění V1, CAC, CACIB GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER 2019, BOS.

V neděli 9. června pak v Nitře posuzoval slovenský rozhodčí pan Ing. Jozef Jursa Csc. Posudky se vzhledem k počtu psů v kruhu nezapisovaly. O to více se pan rozhodčí věnoval posuzování samotnému. V oceněních se objevovala celá škála výsledků. Neváhal agresivní a extrémně bázlivé jedince diskvalifikovat nebo neposoudit. Ary se předvedla bez zaváhání a opět získala V1, CAC, CACIB vč. nominace na Crufts 2020, BOS.

Nitra Dog Expo 2019 Ary
Nitra Dog Expo Grand Prix Slovakia 2019

Celkově v nás výstava v Nitře zanechala ten nejlepší dojem. Krásné prostředí výstaviště, perfektní organizace, kvalitní zahraniční rozhodčí a přestože venkovní teploty šplhaly k 35 stupňům Celsia v klimatizovaných halách bylo příjemně.

Grand Prix Slovakia Winner Bernese Hound
Ary Ladies Briggar Grand Prix Slovakia Winner 2019

Poslední den našeho výstavního maratonu nás čekala mezinárodní výstava Komárom Hungary CACIB 2019. Výstava se vždy koná v historickém prostředí Monoštorské  vojenské pevnosti v maďarském Komárně, která byla vybudována v 18. století na břehu Dunaje. Bohužel vedro, i přes stany připravené pro vystavující, celou výstavu dost poznamenalo. Naštěstí jsme šli na řadu mezi prvními. Honiče a další lovecká plemena posuzoval maďarský rozhodčí pan László Erdös. S každým se přivítal, prohodil několik slov a psy hodnotil hlavně v pohybu. Ary i přes neuvěřitelné horko temperament neopustil a dosáhla svého zatím nejlepšího výsledku s tituly V1, CAC, CACIB, BOB. Čekat na závěrečné soutěže bylo nad naše síly, ale i tak jsme odjížděli nadšení a spokojení. Jsme na naši Ary pyšní!

Komárom Hungary CACIB 2019
Komárom Hungary CACIB 2019 Areál Monoštorské pevnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: