Setkání berňáků pod Buchlovem

bernský honič Ary Buchlov výlet
Čekání na buchlovickou dršťkovou, Ary Ladies Briggar 2019

Náš život s berňákem se netočí jen kolem výstav. I když výstavy máme rádi, mnohem příjemnější a zábavnější způsob jak trávit čas s honičem je vyrazit na společné setkání s ostatníma ušákama a jejich majiteli. V letošním roce takové setkání zorganizovali naši přátelé z Moravy, a tak jsme 19. září 2019 vyrazili na prodloužený víkend do Boršic u Buchlova.

Bernští honiči ve skanzenu Modrá 2019
Skanzen v Modré, zaparkovaní bernští honiči

Ve zdraví jsme přečkali náročný přesun po D1 a pak už si jen užívali pobyt na lovecké chatě s oploceným pozemkem, kde se psi mohli dostatečně vyřádit. Pejsci, co se sjeli, byli z různých chovatelských stanic a různých koutů republiky. Na skok za námi přijeli i berňáci z Brna a okolí Buchlova, dokonce zavítala i štěňátka z letošního odchovu CHS Lady Dorotte.

bernský honič na Velehradě
Putování na Velehrad

Chřiby a kraj pod Buchlovem jsou nádherným koutem Moravy a my jsme samozřejmě vyráželi na výlety. Zvládli jsme výšlap na hrad Buchlov a vyhlídku na Barborce, prohlédli si lázně Smraďavka, putovali na Velehrad a navštívili skanzen v Modré. Báječných zážitků máme spousty, ani se nikdo neztratil. Bylo o nás královsky pečováno a tenhle výlet jen tak něco nepřekoná. Třešničkou na dortu byla návštěva vinného sklepu s degustací vín, i když to ušáci nesli nelibě, protože byli potupně odloženi venku. Moraváci, děkujeme!

Velehrad 2019 výlet s berňáky
Velehrad 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: