O nás

Bernský honič a my všichni od Lazurové hory

Vítáme Vás na stránkách naší malé chovatelské stanice  bernského honiče
od Lazurové hory. Bernský honič je součástí naší rodiny už od roku 2000, kdy jsme si z chovatelské stanice z Českého lesa od pana M. Holuba přivezli naši první fenku Arinu.

Arina z Českého lesa bernský honič
Arina z Českého lesa (3 roky)

A tak na Vánoce roku 2000 začalo naše bernské dobrodružství. Přáli jsme si psa sportovně aktivního s pevnou vazbou na rodinu a samozřejmě s úžasným exteriérem. To vše bernský honič rozhodně splňuje!  I když jsme měli zkušenosti s chovem německého krátkosrstého ohaře a skotských kolií, byl pro nás svět honičů zcela novou dimenzí. Arinka nás provázela životem dlouhých 14 let. Poznali jsme úskalí i krásu chovu loveckého plemene a společně prožitá dobrodružství nás utvrdila v tom, že bernský honič byla (a je) správná volba.

Ary Ladies Briggar

A tak nám v létě 2016 vstoupila do života druhá berňačka Ary Ladies Briggar. Výběr byl snadný, po Ari I. přišla Ary II., také barvou a kresbou srsti si byly jako malé nesmírně podobné. Ihned si nás získala temperamentem a svou intenzivní láskou k celému světu. Bez problémů se hned zapojila do rodinného života a bez zaváhání začala prozkoumávat okolí. Jako tříměsíční štěndo svým zvučným hláskem zahnala sousedovic ročního bloodhounda Bártíka a nám bylo jasné, že tenhle drobek se v psí smečce neztratí a nám dá zabrat její energii usměrnit.

Ary Ladies Briggar (6 měsíců)

Jako správnému honiči jí její přirozené instinkty občas komplikují život, ale vše  zvládáme pozitivním přístupem. Základní výcvik poslušnosti je nezbytný a nás stále čeká hodně práce, ale je to úžasná cesta, kterou si užíváme. Těšíme se, co nového nám soužití s Ary přinese!

Přidejte se k nám!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.